Srebrna odznaka dla szkoły w Zwierniku

Szkoła w Zwierniku

Po wykonaniu dwóch zadań polegających na przygotowaniu ilustracji do bajki pt. "O królewnie zaklętej w żabę" i gry nt. życia i działalności rtm. Witolda Pileckiego pt. "True story of a hero - Pilecki", szkoła w Zwierniku zakwalifikowała się do III etapu IV Turnieju Szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Opiekunami uczniów przygotowujących prace do tych etapów były Edyta Potok i Marzena Świerczek.

 
15 maja drużyna ze SP w Zwierniku w składzie: Jerzy Litawiński, Daria Maziarka z kl. VI oraz Karolina Mazur i Julia Papiernik z kl. V wraz z opiekunami
Bożeną Longosz-Wolańską i Jolantą Placek udały się na trzydniowe manewry do Ostrowi Mazowieckiej.

Pierwszy dzień turnieju szkół obejmował rywalizację w następujących konkurencjach: skok w dal, bieg krótkodystansowy, rzut piłeczką i sztafetę. Uczestnicy musieli również wykazać się przed strażakami umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia zespoły mogły też przygotować się do turnieju wiedzy zwiedzając z przewodnikiem wystawę Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

Drugiego dnia turnieju szkół podczas manewrów uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, aby dotrzeć do punktów, w których czekały na nich zadania. Manewry zakończyły się ogniskiem integracyjnym. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne wyjście na kręgle.

Trzeciego dnia Turnieju Szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego uczniowie wzięli udział w etapie czytelniczym przygotowanym przez Miejską Bibliotekę oraz w konkursie wiedzy o życiu Marii i Witolda Pileckich przygotowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Wykazali się znajomością przeczytanych lektur, kreatywnością i wyobraźnią w kalamburach.

Po podsumowaniu  punktacji nasza drużyna zadowolona, trochę zmęczona, ale bogatsza o nowe doświadczenia, wróciła do domu ze srebrna odznaką. W poprzednich latach szkoła w Zwierniku zdobyła dwie brązowe i jedną srebrną odznakę.