17 540 kg makulatury na studnię

Makulatura

Podsumowanie akcji „Makulatura na studnię w Afryce” zorganizowanej przez Hufiec ZHP Ziemi Pilźnieńskiej im.Aleksandra Kamińskiego w Pilźnie przeprowadzonej w szkołach i przedszkolach naszej gminy.

W zbiórkę makulatury zaangażowały się szkoły i przedszkola z następujących miejscowości: Parkosz, Pilzno, Strzegocice, Lipiny, Łęki Dolne, Łęki Górne, Zwiernik, Machowa, Jaworze. W akcję włączyły się również Publiczne Szkoły Podstawowe z Jodłowej oraz rodzina Beaty i Piotra Ciołkoszów z synem Szymonem z Jaźwin.

Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkół oraz osób prywatnych szkolna zbiórka zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać 17 540 kg. 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Publiczna Szkoła Podstawowa w Parkoszu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Pilźnie (od zerówki do klasy III), rekordziści to klasa III d i klasa I d.

Liderzy zasługujący na pochwałę wśród uczniów:

Bliźniński Jakub (PSP Pilzno) -  897 kg

Jarosz Wojciech (PSP Pilzno) - 824 kg

Patrycja Barycza (PSP Parkosz) – 740 kg

Czołowi zbieracze z poszczególnych szkół i przedszkoli otrzymali nagrody ufundowane przez burmistrz Pilzna Ewę Gołębiowską. - Podziękowania ślemy wszystkim koordynatorom szkolnym,  harcerzom Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej pomagającym przy transporcie makulatury,  druhom z OSP Zwiernik oraz wszystkim ludziom, którzy wrażliwi na potrzeby innych włączyli się w zbiórkę - mówią harcerze.

Mimo, że akcja szkolna została rozstrzygnięta, zbiórka nadal trwa.

Na parkingu koło szkoły podstawowej przy ulicy Niepodległości stoi kontener, do którego można składać opakowania papierowe - kartonowe, kolorowe czasopisma, zniszczone książki, zeszyty. Na makulaturę nie nadają się papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach, mleku, sokach, powlekane folią, papier zatłuszczony.)

Prosimy przynoście jak najwięcej makulatury, ponieważ cel jest szczytny, a środki z tej zbiórki pozwolą mieszkańcom Afryki na wybudowanie nowej studni.