Letni wypoczynek uczniów z terenu gminy Pilzno

Kapelusz i klapki oparte o plecak na plaży

Gmina Pilzno od kilkunastu lat prowadzi akcję związaną z organizacją wypoczynku zimowego i letniego uczniów.

W roku szkolnym 2021/2022 mimo trwającej epidemii koronawirusa ogłaszano nabór na zimowiska. Grupa uczniów ze szkół w naszej Gminie, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS-ie w lutym wyjechała na  zimowisko do Zakopanego.

Natomiast w okresie wakacji na bazie szkoły w Łękach Górnych zorganizowano dwutygodniowe półkolonie (dwa turnusy) z dofinansowaniem z Fundacji Młodzieży Wiejskiej w Warszawie oraz z Gminy dla 75 dzieci. Atrakcyjne zajęcia i wyjazdy dla dzieci prowadzone są z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji i Nauki dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2022 roku. Wszyscy uczestnicy półkolonii mieli zapewniony posiłek - śniadanie i obiad. Uczestnictwo w półkoloniach sprzyjało integracji uczniów z różnych szkół, a także rozwijaniu ich więzi ze szkołą, która przedstawiła ciekawą ofertę wypoczynku, cieszącą się dużym zainteresowaniem.

Dzięki współpracy Gminy z Podkarpacką Izbą Rolniczą w lipcu 2022 r. 20 uczniów, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS-ie wyjechało na dwutygodniową kolonię do Sarbinowa na Morzem Bałtyckim (2 turnusy).

Gmina pozyskała także z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty kilka miejsc na dwutygodniową kolonię w Pogorzelicy nad Morzem Bałtyckim, organizowaną w sierpniu dla dzieci pochodzących z rodzin o niskich dochodach. Pobyt na tej kolonii jest wolny od wszelkich opłat zarówno ze strony rodziców dzieci, jak i ze strony gminy dokonującej naboru - poinformowała dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Pilźnie.